TARIM KREDİ BİRLİK A.Ş.

TARİHÇE

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ailesinin bir üyesi olan şirketimiz, 2010 yılında Mersin’de kurulmuştur. Karlılıktan ziyade ortaklarımızın, çiftçilerimizin ürünlerini olumsuz piyasa şartlarına karşı korumayı hedeflemekte, uygun piyasa fiyatlarında satın almakta ve işleyerek değerlendirmektedir.

Çiftçilerimizden aldığımız doğal ürünleri fabrikalarımızda uluslararası standartlarda işleyerek, halkımıza ekonomik, kaliteli ve doğal gıda tüketim imkânı sunmaktayız.

Tesislerimizde işlediğimiz ürünlerimizi; başta TK Pazarlama ve Marketçilik A.Ş. olmak üzere MSB, VGM, kooperatiflerimiz, kamu kurum ve kuruluşları, sosyal yardımlaşma kuruluşlarının gıda yardım kolileri, belediyeler, cezaevleri, toptancılar, catering firmaları ve ulusal ve yerel zincir mağazalar satış kanalı aracılığı ile halkımıza ulaştırmaktayız. Her geçen gün müşteri portföyünü genişleten şirketimiz, ihracat hedefleri ile de ülke ekonomisine katkı sağlayarak, gıda sektöründe bir dünya markası olma yolunda adımlarını kararlılıkla atmaktadır.

 

Kronolojik Tarihçe

  • 2010 yılında Mersin ili Tarsus İlçesinde Tarım Kredi Birlik A.Ş. kuruldu.
  • 2016 yılına gelindiğinde; Kırklareli Ayçiçeği Yağ Dolum Fabrikası, Gömeç Zeytin ve Zeytinyağı İşleme Fabrikası, Etimesgut Bakliyat İşleme Fabrikası, Bafra Çeltik İşleme Fabrikası ve Uzunköprü Ayçekirdek Kırma ve Ham Yağ İşleme Tesisi Tarım Kredi Birlik A.Ş bünyesine dahil oldu.
  • 2018 yılına gelindiğinde ise Kahta Badem ve Antep Fıstığı İşleme Fabrikası faaliyete geçti. 2019 yılında ise Refahiye Bal Dolum ve İşleme Tesisi Tarım Kredi Birlik A.Ş bünyesine dahil oldu.
  • 01.04.2021 tarihinde Erzincan Süt ve Süt Ürünleri Üretim Fabrikası faaliyete geçti.

 

 
3WTURK CMS v8.3.1