TARIM KREDİ BİRLİK A.Ş.

Tarım Kredi Birlik Anonim Şirketi, 2010 yılında Mersin’de çiftçi ortakların ve diğer Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraklerinin ürünlerini pazarlama amacı ile kurulmuştur.

Tarım Kredi Birlik AŞ 2016 yılında, yine Tarım Kredi Kooperatifleri şirketlerinden, Etimesgut Bakliyat İşletmesini, Tekirdağ Uzunköprü Ham Yağ Tesisini, Kırklareli Ayçiçek Yağı Rafineri tesisini ve Balıkesir – Gömeç/Balıkesir Zeytin, Zeytinyağı İşletmelerini bünyesine katarak ürün değerlendirme, üretim ve pazarlama faaliyetlerini arttırarak devam ettirmektedir.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ailesinin bir üyesi olan şirketimiz, karlılıktan ziyade ortaklarımızın, çiftçilerimizin ürünlerini olumsuz piyasa şartlarına karşı korumayı hedeflemekte, uygun piyasa fiyatlarında satın almakta ve işleyerek değerlendirmektedir.

Çiftçilerden aldığı natürel ürünleri fabrikalarda uluslararası standartlarda işleyerek, halka ekonomik, kaliteli ve doğal gıda tüketim imkânı sunmaktadır.

Tesislerde işlenen ürünler; kooperatifler, kamu kurum ve kuruluş yemekhaneleri, sosyal yardımlaşma kuruluşlarının gıda yardım kolileri, cezaevleri yemekhaneleri, toptancılar, catering firmaları ve marketler aracılığı ile halka ulaştırılmaktadır. Her geçen gün müşteri portföyünü genişleten şirket, ihracat hedefleri ile de ülke ekonomisine katkı sağlayarak, gıda sektöründe bir dünya markası olma yolunda adımlarını kararlılıkla atmaktadır.

 
3WTURK CMS v8.3.1